Jičínka – víceúčelová sportovní hala

Představujeme soutěžní návrh pro víceúčelovou sportovní halu v Novém Jičíně od autorského týmu našeho pražského ateliéru.

 

🏃🔋 Sport je pohyb, sport je energie 🏃🔋
🏃🔋 Sport je spojení dynamiky a stability 🏃🔋

 

Nová hala na západní straně víceúčelového sportoviště v Novém Jičíně je inspirována sportem samotným. Svou pevnou a jasně čitelnou dispozicí dává racionální základ pro rozehranou hru obvodového pláště plného energie a života. Návrh našeho týmu tak ve svém suterénním a dvou nadzemních podlažích poskytuje pevné zázemí pro energií nabité využití.

Pojďte si s námi hrát a naše budova Vám u toho ukáže, jak vnímáme sport.

Nová víceúčelová hala na západním břehu stávajícího sportovního areálu Jičínka je navržena jako stabilní a racionální základ pro všechny Vaše pohyby, ztvárněné zvlněným pláštěm, který se zdá až roztančený energií, pro níž je hala určena. Pojďme si jí společně projít a já vám ukážu, jak se v budově neztratit.

Není nad atmosféru fotbalového hřiště, ta energie ve vzduchu by se snad dala i krájet, a to zápas ještě nezačal. Návštěvníci fotbalových utkání (nebo jiných soutěží na vnější ploše) mají možnost dvojího přístupu na svou tribunu. Hlavní tribuna je zastřešené díky zvlnění obvodového pláště sportovní haly.

Hlavní nástupní prostor do haly symbolizuje meandrování řeky Jičínky, podle které je hala pojmenovaná. Samotný obrys haly utváří meandr, jehož hlavní funkcí je nástupní prostor do haly. Symbolicky do prostoru umisťujeme sedací prvky ve formě velkých říčních valounů s uměleckým pítkem.

Výzvy našeho světa, které souvisí s klimatickou krizí této planety (vztaženo na navrženou budovu) lze rozdělit na problém s nedostatkem vody a nutnost ekonomické a ekologické harmonie mezi zimním ochlazováním a letním přehříváním budovy. Naše budova adresuje tyto výzvy a staví se k nim s velkou zodpovědností čelem.

📐 Autoři:

Ing. arch. Růžena Mašková, Ing. arch. Jan Rajtmajer, Ing. Jiří Mašek, Ing. arch. Lukáš Pitoňák, Ing. arch. Simona Krutilová | ARCH.DESIGN

Přihlašte se k odběru e-Zpravodaje e-mailem

Poučení o ochraně osobních údajů naleznete na tomto linku.

Sledujte nás na LinkedIn

LinkedinPraha

Osadní 774/35
170 00 Praha 7
T: +420 541 420 911
E:

Brno

Sochorova 3262/23
616 00 Brno
T: +420 541 420 911
E:

Patříme do skupiny
Společně a poctivě
Top